Тракторист машиніст категорії А2

Поширити:

 

Тракториста машиніст категорії   А2 – трактори з потужністю двигуна понад 73,5 кВт;

Професійно-практична підготовка здійснюється в навчальних майстернях, лабораторіях, навчально-виробничих дільницях, або безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Підвищення кваліфікації може здійснюватись на категорії А2, В1, В2, В3, С, D1, Е1, Е2, G1, G2, Н за умови наявності кваліфікаційного посвідчення на право керування машинами категорії А1 та стажу роботи не менше одного року.

Посвідчення тракториста-машиніста видається уповноваженим державним органом після складання теоретичного і практичного іспиту.

Теоретичне навчання проводитимуться відповідно до розкладу занять

Навчання тракториста в м. Кременець

Для запису в групу потрібно наступне:

 • Паспорт оригінал + копія
 • Витяг з єдиного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання (довідка про реєстрацію місця проживання);
 • Вік студента на момент здачі іспитів  — не менше 18 років.
 • Ідентифікаційний код оригінал + копія
 • 5 фотографій (розмір 3,5*4,5)
 • Медична довідка оригінал + копія
 • Документ про освіту
 • Посвідчення Тракториста машиніста (права тракториста) оригінал + копія
 • Водійське посвідчення (права) оригінал + копія

  Які іспити скласти для отримання прав на тракториста?

  Як тільки ви отримали свідоцтво про проходження навчання, ви допущені до іспиту, складання якого регулюється Наказом №174 про затвердження Порядку складання, приймання іспитів для отримання права на керування тракторами, в тому числі саморобними, самохідними сільськогосподарськими, меліоративними і дорожньо-будівельними машинами та Вимог до екзаменаційних білетів.

  Іспит складається з двох частин: теоретична, яка відбувається тестово на комп’ютері або письмово, та практична. Теоретична частина передбачає питання зі знань правил дорожнього руху та правил технічної експлуатації машин. До практичної частини здобувач допускається лише після здачі теорії. Практична частина іспиту дозволяє оцінити здатність здобувача керувати трактором в умовах навчального полігону та в реальних умовах на об’єкті.

  Тривалість теоретичного іспиту, як правило, не перевищує однієї академічної години. Щоб скласти його успішно, потрібно у відведений час відповісти на всі екзаменаційні питання. При цьому можна допустити:

  • не більше трьох невірних відповідей з правил дорожнього руху;
  • не більше однієї невірної відповіді з правил технічної експлуатації.

  У цьому разі ви отримуєте позитивну оцінку «склав». В іншому — перездача, яка дозволяється тричі не менш, ніж через тиждень. У разі, якщо скласти іспит навіть з третього разу не вдалося, впадати у розпач не варто. Однак, до наступного іспиту вас допустять лише після повторного проходження професійної підготовки.

  З позитивною оцінкою «склав» ви допущені до складання практичного іспиту.

  Скільки чекати видачі посвідчення тракториста?

  Особа, яка успішно склала теоретичний та практичний  іспити, повинна отримати посвідчення тракториста-машиніста протягом місяця, але не пізніше 1 року від дати складання іспитів.

  Як виглядає посвідчення тракториста-машиніста?

  Посвідчення тракториста-машиніста дещо схоже на посвідчення автомобіліста та представлене у вигляді картки, на лицьовій стороні якої знаходяться дані про власника: фото та основні відомості разом з його підписом, на зворотній — інформація про категорію техніки, до яких власника посвідчення допущено.

  Чи підійде водійське посвідчення для керування трактором?

  Дехто вважає, що водійського посвідчення на керування автомобілем достатньо, щоб вправлятися з іншими машинами, але це не так. Не дарма трактори, комбайни, бульдозери, навантажувачі тощо віднесені до категорії спецтехніка, адже кожна з перелічених машин має свої особливості, які враховуються під час спеціальних навчань для отримання посвідчення тракториста-машиніста. До спецтехніки належать навіть мінітрактори. Так, навіть на керування ними потрібен відповідний документ.